• 797 187 677
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

RODO na stronach internetowych

RODO (ang. GDPR) - Ogólne rozporządzenie o ochronie danych - to unijne rozporządzenie o ochronie danych osobowych. Weszło w życie 25 maja 2018. Ustawa dotyczy wszystkie podmioty przetwarzające jakiekolwiek dane osobowe, czyli takie dzięki którym możemy zidentyfikować osobę fizyczną.  Mogą to być informacje takie jak: imię, nazwisko, PESEL, płeć, adres e-mail, ale również mniej oczywiste jak numer IP, dane o lokalizacji, poglądy polityczne czy historia zakupów. Wszelkie informacje zbierane na temat osoby, które pozwalają na ustalenie jej tożsamości, są danymi osobowymi, niezależnie od tego, czy są przetwarzane w formie papierowej czy cyfrowej.


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Statystyki ruchu na stronie WWW

Google Analytics to najpopularniejsze i jedno z najbardziej rozbudowanych darmowych narzędzi do analityki serwisów WWW. Analytics ułatwia zrozumienie w jaki sposób użytkownicy poruszają się po witrynie. Zobaczysz, jak ludzie wchodzą w interakcję na konkretnych podstronach oraz jaką rolę odgrywają różne źródła wejść na stronę.


Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Firma w internecie

Jest wiele grup przestępców wyspecjalizowanych w atakach na strony internetowe. Umieszczają m.in. skrypty które "kopią" kryptowaluty na urządzeniach osób przeglądających. Dzięki temu przestępca zarabia na każdej wizycie na stronie kosztem odwiedzającego. Ten scenariusz brzmi bardzo groźnie nie jest jednak najgroźniejszą opcją dla użytkownika. O wiele gorsze dla właściciela strony i odwiedzającego jest przejecie strony przez hackera i umieszczenie na niej skryptów które wykonają się na maszynie gościa. Taki skrypt może ściągnąć dowolnego wirusa z internetu lub przekierować go na inną stronę.


Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

RWD, responsywna strona, mobile friendly

Powyższe te terminy odnoszą się do stron które prawidłowo wyświetlają się na wszystkich urządzeniach niezależnie od rozmiaru ekranu. 

  • RWD – Responsive web design – technika projektowania strony www, tak aby jej wygląd i układ dostosowywał się automatycznie do rozmiaru okna przeglądarki, na której jest wyświetlany np. laptopów, smartfonów czy tabletów.
  • Responsywna strona to strona która jest zbudowana zgodnie z RWD.
  • Mobile friendly w dosłownym tłumaczeniu oznacza przyjazność urządzeniom mobilnym (telefonom, tabletom), co sprowadza się do RWD.

Podkategorie

© 2021 Netmil